تبلیغات
بیداری اندیشه - اقوال مذهب كیسانیّه و بودن مهدى موعود علیه السلام همان محمّد بن حنفیه
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
قول دوّم : آنكه از اولاد امیرالمؤ منین علیه السلام است و مهدى همان پسر او محمّد بن الحنفیه است و این مذهب كیسانیّه است .
شیخ جلیل ، ابو محمّد حسن بن موسى نوبختى ، خواهر زاده ابوسهل نوبختى كه از علماى عهد غیبت صغرى است ، در كتاب (فِرق و مقالات ) فرموده : (بعد از شهادت حضرت سید الشهدا علیه السلام فرقه اى قائل شدند به این كه محمّد بن الحنفیه رحمه الله امام هادى مهدى است و اوست وصىّ على ابن ابیطالب علیه السلام .
نیست براى احدى از اهل بیت او كه او را مخالفت كند و بیرون رود از امامتش و شمشیر بكشد مگر به اذن او و بیرون نرفت حسین علیه السلام براى قتال یزید مگر به اذن او و اگر بیرون رفته بود بى اذن او هلاك و گمراه بود.
و این كه هر كه مخالفت كند محمّد را كافر و مشرك است و این كه محمّد، والى نمود مختار را بر عراقین ، كوفه و بصره بعد از كشته شدن حسین علیه السلام و امر نمود او را به طلب خون حسین علیه السلام و كشتن قاتل او و جستجوى ایشان در هر جا كه باشند و نامید او را (كیسان ) به جهت زیركى او و چون شناخته شد از خروج و مذهب او، نامیده شدند (مختاریه ) و خوانده شدند كیسانیّه .
و چون محمّد بن الحنفیه ، وفات كرد در مدینه در محرم سنه هشتاد و یك ، اصحاب او سه فرقه شدند:
فرقه اى گفتند كه : محمّد بن الحنفیه مهدى است و على علیه السلام او را مهدى نامید و او نمرده و لكن او غایب شده و معلوم نیست در كجاست و بزودى رجوع مى كند و پر مى كند زمین را از عدل و امامى نیست بعد از غیبت او تا اینكه رجوع كند.
و بعد از ذكر طایفه اى از اینها كه قائل به الوهیت محمّد شدند و مذاهب فاسده ایشان ، قائل به این كه محمّد بن الحنفیه زنده است و نمرده . او مقیم است در كوه رضوى میان مكه و مدینه . غذا مى دهند او را وحشیان صحرا و صبح و شام نزد او مى روند و او مى آشامد از شیر آنها و مى خورد از گوشت ایشان و در طرف راستش شیرى است و در طرف چپ او شیرى است كه او را حفظ مى كنند تا وقت خروجش و برخاستنش و بعضى گفتند كه از طرف راست او شیر است و از طرف چپ او پلنگ است ؛ زیرا كه محمّد در نزد ایشان ، امام منتظرى است كه بشارت داده به او، پیغمبرى صلى الله علیه و آله كه پر مى كند زمین را از عدل و داد و بر این مذهب ثابت ماندند تا فانى شدند و منقرض گردیدند مگر اندكى از اولاد ایشان و اینها یكى از فِرَق كیسانیه اند.
آنگاه نقل كرده سایر فِرق آنها را كه بعضى قائل به موت او شدند و پسرش ابوهاشم عبداللّه بن محمّد را مهدى موعود مى دانند و غیر ایشان از مذاهب فاسده منكره منقرضه كه كافى است در بطلان آنها انقراض آنها و مخالفت قول ایشان با اجماع و اخبار متواتره و تحقّق موت مهدى ایشان كه روزى قریه اى را پر از عدل نكرد در نزد همه علماى امت از امامیه و اهل سنّت .


طبقه بندی: بیان اختلاف مسلمین در باره وجود آن جناب، 
برچسب ها: صاحب الامر محمد بن حنفیه نیست، امام زمان،
نگارش در تاریخ جمعه 17 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes