تبلیغات
بیداری اندیشه - روایت اصبغ بن نباته درباره تمسك به ائمه اطهار علیهم السلام و امام عصر علیهالسلام
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
پانزدهم : و نیز روایت كرده از على بن الحكم از جعفر بن سلیمان الضبعى از سعد بن طریف از اصبغ بن نباته از سلمان فارسى كه گفت : خطبه اى خواند رسول خدا بر ما و فرمود: (اى گروه مردمان ! من رحلت كننده ام عنقریب و روانه شونده ام به مغیب . وصیت مى كنم شما را درباره عترت خود كه نیكویى كنید با عترت من و بپرهیزید از بدعت هربدعتى ، ضلالت است و لا محاله اهل ضلالت در جهنم اند.
اى گروه مردمان ! هر كس نبیند آفتاب را، پس مى باید چنگ در زند و متمسك شود به ماه . هركس گم كند و نیابد ماه را، مى باید متمسك شود به فرقدین و هرگاه نیابد فرقدین را متمسك شود به ستاره هاى روشن . بعد از من مى گویم شما را بدانید كه قول من قول خداست و مخالفت نورزید خدا را در آنچه امر كرد شما را به آن . خدا مى داند كه من رسانیدم به شما هرچه را كه امر كرد مرا به آن و شاهد مى گیرم خداى را بر خود و بر شما.)
سلمان گفت كه : پیغمبر صلى الله علیه و آله از منبر به زیر آمد، از پى او رفتم تا داخل خانه عایشه شد. پس من در آمدم و گفتم : (پدر و مادرم فداى تو باد اى رسول خدا ! شنیدم كه فرمودید هرگاه نیابید آفتاب را، متمسك به ماه شوید و چون گم كردید ماه را، متمسك شوید به فرقدین و چون فرقدان نباشد، متمسك شوید به ستاره هاى روشن ؛ گمان بردم كه در این گفته ها رمزى و اشاره اى باشد.)
آن حضرت فرمود: (نیكو یافته اى ، اى سلمان !)
گفتم كه : (روشن گردان از براى من ، اى رسول خدا ! و بیان فرما كه چیست آفتاب و ماه و ستاره هاى روشن ؟)
آن حضرت فرمود كه : (منم آفتاب و على است ماه و چون مرا نیابید، متمسك شوید به على بعد از من ، اما فرقدان حسن و حسین اند؛ هرگاه نیابید ماه را، متمسك به ایشان شوید و اما ستاره هاى روشن ، ایشان نُه امامند از صلب حسین و نهم ایشان ، مهدى ایشان است .)
بعد از آن ، حضرت فرمود كه : (ایشانند اوصیا و خلفاى بعد از من ، ائمّه ابرارند به شماره اسباط یعقوب و حواریین عیسى .)
گفتم : (نام ایشان را از براى من بیان فرما اى رسول خدا !)
فرمود: (اول ایشان و سیّد ایشان على بن ابیطالب است و بعد از او دو سبط من ، حسن و حسین و بعد از او على بن الحسین ، زین العابدین و بعد از او محمّد بن على ، باقر علوم نبیین و بعد از او صادق جعفر بن محمّد و بعد از او كاظم موسى بن جعفر و بعد از او رضا على بن موسى ، آنكه كشته خواهد شد در زمین غربت ؛ بعد از او فرزندش محمّد و بعد از او فرزند او على و بعد از او فرزند او حسن و بعد از او فرزند او حجّت قائم كه منتظَر است در غائب بودنش و مطاع است در ظهورش .
پس ، بدرستى كه ایشانند عترت من ، از گوشت و خون من . علم ایشان علم من است و حكم ایشان حكم من است . و هركس برنجاند مرا درباره ایشان ، نرساند خداى تعالى به او شفاعت مرا.)
شانزدهم : و نیز روایت كرده از عثمان بن عیسى از ابى حمزه ثمالى از اسلم از ابى الطفیل از عمار بن یاسر كه گفت : چون وقت وفات پیغمبر صلى الله علیه و آله رسید، امیرالمؤ منین علیه السلام را طلبید و در سرّ، با آن حضرت سخن بسیار گفت . چنانكه آن راز گفتن به طول كشید؛ بعد از آن آواز مبارك بلند نمود و فرمود كه : (یاعلى ! تو وصى و وارث منى و عطا كرد خداى تعالى به تو علم و فهم مرا. پس چون در گذرم ، ظاهر شود نسبت به تو كینه هایى كه در سینه اى قومى است و حق تو را غصب خواهند كرد.)
پس حضرت فاطمه علیها السلام گریست و امام حسن و امام حسین علیهما السلام هم به گریه درآمدند.
رسول خدا صلى الله علیه و آله به فاطمه فرمود: (اى بهترین زنان ! چرا گریانى ؟)
فرمود: (اى پدر جان ! از هلاك شدن بعد از تو مى ترسم .)
فرمود: (بشارت باد تو را كه اول كسى كه از اهل بیت من به من خواهد رسید تو خواهى بود. گریه مكن و محزون مباش كه تو بهترین زنان بهشتى و پدرت بهترین پیغمبران است و پسر عمّت بهترین اوصیاست و دو پسرت بهترین جوانان اهل بهشتند و از صلب حسین بیرون خواهد آورد خداى تعالى ، نُه امام معصوم مطهر را و از ما خواهد بود مهدى این امّت .)


طبقه بندی: در اثبات بودن مهدى موعود همان حجة بن الحسن العسكرى علیهما السلام، 
برچسب ها: روایت اصبغ، مهدی(عج)، صاحب الامر ع،
نگارش در تاریخ شنبه 18 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes