تبلیغات
بیداری اندیشه - روایت ابو خالد كابلى از امام سجاد علیه السلام در مورد اولوالامر
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
بیست و یكم : و نیز روایت كرده از صفوان بن یحیى رضى اللّه عنه از ابراهیم بن ابى زیاد از ابى حمزه ثمالى از ابى خالد كابلى كه گفت : داخل شدم بر سیّد خود، على بن الحسین بن على بن ابیطالب علیهم السلام وگفتم : (اى فرزند رسول خدا ! خبر ده مرا از آن كسانى كه فرض كرد خداى تعالى ، اطاعت و مودّت ایشان را و واجب كرده بر بندگان خود اقتدا كردن به ایشان را بعد از رسول خدا صلى الله علیه و آله ؟)
حضرت فرمود كه : (اى كابلى ! بدرستى كه اولوالامرى كه خداى تعالى ایشان را امامان مردم قرار داده و واجب فرموده بر مردم فرمانبردارى ایشان را، امیرالمؤ منین علیه السلام است ؛ آنگاه عمّ من حسن ، پس از آن پدرم حسین علیهما السلام آنگاه منتهى شده امر امامت به ما.) و آن جناب ساكت شد.
پس گفتم : (اى سیّد من ! روایت كرده اند براى ما از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام كه زمین خالى نمى ماند از حجّتى كه خداى را باشد بر بندگانش . پس كیست حجّت و امام بعد از تو؟)
فرمود: (پسرم محمّد كه نامش در صحف اولى باقر است . خواهد شكافت علم را شكافتنى . او حجّت و امام است بعد از من و بعد از محمّد پسر او، جعفر كه نامش نزد اهل آسمان ، صادق است .)
گفتم : (اى سیّد من ! چگونه است كه نام او صادق شده است و حال آنكه همه شما صادقانید؟)
فرمود كه : (حدیث كرد براى من پدرم از پدرش كه پیغمبر صلى الله علیه و آله فرمود: چون فرزندم جعفر بن محمّد بن على بن الحسین بن على بن ابیطالب علیهم السلام متولّد گردد او را صادق نام كنید كه پنجمین از فرزندان او كه نامش جعفر باشد، دعواى امامت خواهد كرد از روى تجرى و دلیرى بر خداوند و دروغ بستن بر او؛ پس او نزد خداى تعالى جعفر كذّاب است كه افترا زننده است بر خداى تعالى و دعوى كننده و چیزى كه اهل آن نیست و مخالف پدر خود و حسد دارنده بر برادر خود و او كسى است كه قصد خواهد كرد كشف سرّ خداوند عزّوجلّ را در نزد غیبت ولىّ خداوند.)
آنگاه آن حضرت سخت گریست . آنگاه فرمود: (گویا مى بینم جعفر كذّاب را كه واداشته طاغى زمان خود را به تفتیش امر ولى اللّه كه پنهان شده در كنف حمایت خداوند و موكّل گردانیده به حرم پدر آن حضرت از روى جهلى كه به رتبه ولىّ خداوند دارد و حرص به قتل او اگر ظفر بیابد بر او و طمعى كه دارد به میراث برادر خود كه بگیرد آن میراث را به غیر حق .)
ابوخالد گفت : گفتم : (اى فرزند رسول خدا ! این امور واقع شدنى است ؟)
فرمود: (بلى ! به پروردگارم سوگند! بدرستى كه این امور نوشته شده است نزد ما در كتابى كه در آن كتاب ذكر محنتهایى است كه جارى مى شود بر ما بعد از رسول خدا صلى الله علیه و آله .)
ابو خالد گفت : گفتم : (اى فرزند رسول خدا ! بعد از آن چه واقع خواهد شد؟)
فرمود: (بعد از آن پنهان بودن ، امتداد خواهد یافت به ولى خدا كه دوازدهمین از اوصیاى رسول خدا صلى الله علیه و آله و دوازدهمین است از امامانى كه بعد از رسول خدا صلى الله علیه و آله مى آیند.
اى ابو خالد! بدرستى كه اهل زمان غیبت او كه قائلند به امامت او و منتظرند ظهور او را، افضلند از اهل هر زمانى . زیرا كه خداى تعالى عطا كرده به ایشان از عقول و افهام و معرفت به كسى كه غایب گردیده در نزد ایشان به منزله مشاهده و گردانیده خداى تعالى ایشان را در آن زمان به منزله جهاد كنندگان به شمشیر در پیش روى رسول خدا صلى الله علیه و آله . ایشانند مخلصان از روى حق و شیعیان از روى صدق و داعیانند به سوى دین خداوند عزّوجلّ در نهانى و آشكار.)
و فرمود: انتظار فرج ، از بهترین فرجهاست .
بیست و دوم : و نیز روایت كرده از على بن الحكم رضى اللّه عنه از سیف بن عمیره از علقمة بن محمّد حضرمى از حضرت صادق علیه السلام كه فرمود: (ائمه دوازده نفر هستند.)
گفتم : (اى فرزند رسول خدا ! پس نامهاى ایشان را از براى من ذكر كن كه پدر و مادرم فداى تو باد!)
فرمود: (از گذشتگان ، على بن ابیطالب و حسن و حسین و على بن الحسین و محمّد بن على صلوات اللّه علیهم اجمعین و بعد از او، من .)
گفتم : (بعد از تو اى فرزند رسول خدا !)
فرمود كه : (من وصیّت كردم به فرزندم موسى و او امام است بعد از من .)
گفتم : (كیست امام بعد از موسى ؟)
فرمود: (پسرش على كه او را رضا گویند. دفن مى شود در زمین غربت از خراسان . بعد از او پسر او محمّد، بعد از او پسر او على و بعد از او پسر او حسن و بعد از او پسر او، مهدى صلوات اللّه علیهم و او چون خروج نماید، جمع شوند نزد او 313 تن به عدد مردان بدر و چون زمان خروجش رسد، او را شمشیرى است در غلاف ، از غلاف بیرون آید و ندا كند او را كه : اى ولىّ خدا ! برخیز و بكش دشمنان خدا را !)


برچسب ها: روایت ابو خالد، مهدی(عج)،
نگارش در تاریخ شنبه 18 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes