تبلیغات
بیداری اندیشه - در ذكر احوال كسانى كه در دوران غیبت كبرى خدمت آن جناب رسیده اند
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
در ذكر حكایات و قصص آنان كه در غیبت كبرى به خدمت امام زمان علیه السلام رسیدند، چه آنان كه در حال شرفیابى شناختند آن جناب را یا پس از مفارقت معلوم شد از روى قرائن قطعیه كه آن جناب بود و چه آنان كه واقف شدند بر معجزه از آن جناب در بیدارى یا خواب یا بر اثرى از آثار داله بر وجود مقدس آن حضرت كه همه آن حكایات در اثبات این مطلب كه مقصود كلّى این است شریكند، حتى آنچه در خواب دیده شده .
در بادى نظر چنان مى نماید كه معجزه توسط خواب دلالت بر بقا و حیات حالیه نكند مثل سایر معجزات كه پس از رحلت سایر ائمه رحمه الله دیده مى شود ولكن در این جا دیدن معجزه از آن جناب منفك نشود از دلالت بر بقاى آن وجود مقدس ؛ چه در میان مسلمین كسى نباشد كه براى حضرت عسكرى علیه السلام فرزندى قائل باشد كه داراى مقام امامت و كرامت شده آنگاه وفات كرده . زیرا دانستیم كه منكرین و خصماى امامیّه یا منكر اصل وجود فرزند هستند براى حضرت عسكرى علیه السلام و یا گویند در كودكى مرده ، جز آن شخص سمنانى كه گفته است آن حضرت نوزده سال قطب بود، آنگاه وفات كرد.
ما الحمد للّه ثابت كردیم كذب او را، بلكه احتمال اشتباه در اصل اسم آنكه او گفته و خود اعتراف كرده كه مردود طرفین است و بالجمله این قول شاذ ضعیف ، قابل ذكر آن نیست در میان اقوال مسلمین و هر كه از مسلمین قائل به اصل وجود آن حضرت و داشتن مقام كرامت و اعجاز شده ، قائل است به بقاى آن جناب .
ما اگرچه در این كتاب بناى استقصاى حالات آن جناب نداشتیم و از این جهت به ذكر تمام معجزات و آنان كه در غیبت صغرى به شرف حضور مشرف شدند نپرداختیم ولكن به اجمال ، به ذكر اسامى ایشان در اینجا اشاره كرده ، آنگاه به اصل مقصود مى پردازیم .


برچسب ها: امام مهدی(عج)، امام عصر، صاحب الامر،
نگارش در تاریخ شنبه 18 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes