تبلیغات
بیداری اندیشه - تقسیم اخبار رؤ یت بر دو قسم
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
البته آنكه راضى شده به مبادله آن مائده سماویه به هر خسیس و دون ، داخل شود در زمره فَذَرْهُمْ فى غَمْرَتِهِمْ حَتّى حینٍ.(73)
و مخفى نماند كه این حكایات كه ذكر مى شود بر دو قسم است :
اول آنكه : در حكایت ، قرینه سابقه یا مقارنه یا لاحقه موجود است بر اینكه صاحب آن حكایت ، امام عصر صاحب الزمان صلوات اللّه علیه است كه اصل غرض از ذكر آن حكایت است .
دوم آنكه : در اصل حكایت ، قرینه بر آن مطلب نیست بلكه متضمن است كه در مانده یا وامانده در بیابانى مثلا مضطر و ناچار شده استغاثه كرد یا نكرد كه كسى او را به نحو خارق عادت نجات داد، مثل حكایت هفتم و هشتم و سى و ششم و چهل و هفتم و پنجاه و هشتم و شصت و ششم و هفتادم و هفتاد و ششم و نود و چهارم و دو سه حكایت دیگر كه قریب است به این حكایات و بسا هست توهم رود در اینها كه شاید آن شخص یكى از ابدال و اولیا باشد، نه امام زمان علیه السلام و صدور كرامات و خوارق عادات از غیر حجج جایز و پیوسته هر طایفه براى علماى صلحا و اتقیا و زهاد خود نقل مى كنند، پس ذكر آنها در خلال این باب نامناسب است ولكن ما:
اولا: متابعت نمودیم بزرگان اصحاب خود را كه امثال آن قضایا را در باب كسانى كه در غیبت كبرى شرفیاب شدند؛ نقل فرمودند.
ثانیا: در باب هشتم ، ان شاءاللّه تعالى ، ثابت خواهیم نمود كه دادرسى درماندگان و فریادرسى بیچارگان یكى از مناصب الهیّه آن جناب است كه مظلوم مستغیث را اغاثه كند و ملهوف مضطر را اعانت فرماید.
ثالثا: بر فرض كه آن مغیث ، شخص آن جناب نباشد، ناچار باید یكى از خواص و موالیان مخصوصه آن جناب باشد؛ پس مضطرّ اگر خود آن حضرت را ندیده ، كسى را دیده كه به خدمت آن جناب رسیده و از براى اثبات مطلوب كافى است .
رابعا: بر فرض تسلیم آنكه از آنها نیز نباشد، دلالت كند بر حقیقت مذهب امامیه ؛ چه آن شخص كه لابد از مسلمین است ، اگر امامى نباشد امامیه را كافر و قتل ایشان را واجب داند و جزیه نیز از ایشان ، مانند اهل كتاب نگیرد؛ پس چگونه در مهالك چنین شخصى را به نحو خارق عادت نجات دهد. و تمام كلام در آن باب موعود ان شاء اللّه تعالى گفته خواهد شد. و حال شروع كنیم در مقصود بعون الملك الودود.


طبقه بندی: در ذكر احوال كسانى كه در دوران غیبت كبرى خدمت آن جناب رسیده اند، 
برچسب ها: امام مهدی، صاحب الامر،
نگارش در تاریخ شنبه 18 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes