تبلیغات
بیداری اندیشه - نماز حاجت و دعاى فرج
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
سوم : سیّد جلیل ، على بن طاووس در كتاب (جمال الاسبوع ) همین نماز را به نحو مذكور نسبت به آن حضرت داده ولكن ذكر صد صلوات بعد از او را نقل نكرده و فرموده این دعا را در عقب نماز بخواند:
اللّهم عظم البلاء و برح الخفاء وانكشف الغطاء وضاقت الارض ومنعت السّماء والیك یا ربّ المشتكى وعلیك المعوّل فى الشدّة والرّخاء. اللّهم صلّ على محمّد وآل محمّد الّذین امرتنا بطاعتهم وعجّل اللّهم فرجهم بقائمهم واظهر اعزازه یا محمّد یا على یا على یا محمّد اكفیانى فانّكما كافیاى یا محمّد یا على یا على یا محمّد انصرانى فانّكما ناصراى یا محمّد یا على یا على یا محمّد احفظانى فانّكما حافظاى یا مولاى یا صاحب الزّمان سه مرتبه الغوث ادركنى ادركنى الامان سه مرتبه .
مسجد شریف جمكران تاكنون موجود و واقع است در یك فرسخى قم تقریبا، از سمت دروازه كاشان و در تاریخ قم روایت كرده از برقى و غیره كه نام قصبه قم ، امهان بوده است ، یعنى منازل كبار و اشراف جمكران چنین گفته اند روات عجم كه اول دیه كه بدین ناحیت بنا نهادند، جمكران است و جم ملك آن را بنا كرده است و اول موضعى كه به جمكران بنا نهادند، چشحه بوده یعنى چیزى اندك و گویند كه صاحب جمكران ، چون بر عاملان و بنایان گذر كرد، گفت : (چكار كرده اید؟) گفتند: (چشحه .) به زبان ایشان یعنى اندك چیزى . پس این موضع را بدین نام نهادند.
و بدان سبب وى را ویدستان نام كردند و به جمكران جلین بن آذر نوح بنا نهاد و آن را قصه اى است و من در باب عجم یاد كنم آن را، ان شاء اللّه تعالى .
به جمكران كوهى است مشرف بر آن و آن را ویشوبه خوانند و بر آن قلعه اى است بلند كهنه قدیم و صاحبش را نمى دانند و گویند كه اسكندر آن را بنا كرده است و آب را بر آن روانه گردانیده .
از برقى روایت است كه : جمكران را سلیمان بن داوود بنا كرده است و این روایت خالى از خلافى نیست ، به سبب آنكه بدین ناحیت هیچ بنایى منسوب به سلیمان بن داوود نیست و بدو باز نمى خوانند. والعلم عنداللّه
و جمكران از آن ماكین بوده است و خداى عزّوجلّ او را پسرى داد، نام او جلین . او در جمكران كوشكى بساخت و آن هنوز باقى است و همچنین ده محلت و درب بنا كرد و بعد از آن ، دو محلت و درب بر آن اضافت نمود، چنانچه مجموع دوازده باشند و بر در هر محلتى و دربى ، آتشكده اى بود و باغى بنا نهاد و كنیزكان و بندگان خود را در آن ساكن كرد و فرزندان اعقاب ایشان الى یومنا هذا در آن ساكنند و بر یكدیگر افتخار مى كنند. انتهى .
و رهق از قراى معروفه معموره است تا حال و به كاشان نزدیكتر است از قم و لیكن از توابع قم است به مسافت ده فرسخ تقریبا.


برچسب ها: صاحب الامر، امام مهدی(عج)،
نگارش در تاریخ شنبه 18 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes