تبلیغات
بیداری اندیشه - حكایت سوّم : سیّد محمّد حسینى
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
ششم آن كتاب است كه گفت : حدیث كرد از براى ما مردى صالح از اصحاب ما، امامیه . گفت : سالى از سالها به اراده حج بیرون رفتم و در آن سال ، گرما شدّت تمام داشت و سموم بسیار بود. از قافله منقطع گشتم و راه را گم كردم و از غایت تشنگى از پاى درآمدم و بر زمین افتادم و مشرف به مرگ شدم .
پس ، شیهه اسبى به گوشم رسید؛ چشم گشودم ، جوانى دیدم خوشروى و خوشبوى بر اسبى شهبا سوار و آن جوان ، آبى به من داد كه از برف خنكتر و از عسل شیرینتر بود. و مرا از هلاك شدن رهانید.
گفتم : (اى سیّد من ! تو كیستى كه این مرحمت در باره من فرمودى ؟)
گفت : (منم حجّت خداى بر بندگان خدا و بقیة اللّه در زمین او. منم آن كسى كه پر خواهم كرد زمین را از عدل و داد، آن چنان كه پر شده باشد از ظلم و جور، فرزند حسن بن على بن محمّد بن على بن موسى بن جعفر بن محمّد بن على بن الحسین بن على بن ابیطالب علیهم السلام .)
بعد از آن فرمود: (چشمهایت را بپوش !) پوشیدم .
فرمود: (بگشا!) گشودم ، خود را در پیش روى قافله دیدم . پس آن حضرت از نظر غایب شد. صلوات اللّه علیه
مخفى نماند كه این حسن بن حمزة بن على بن عبداللّه بن محمّد بن الحسن بن الحسین بن على بن ابیطالب علیهم السلام از اجلاى اجلّه فقهاى طایفه شیعه و از علماى ماءه رابعه است .
ابن شهر آشوب در كتاب (معالم العلماء) ذكر نموده از جمله تصانیف و كتاب غیبت و شیخ طوسى فرموده كه او فاضل ادیب عارف فقیه زاهد مورع ، صاحب محاسن بسیار بوده . الخ .


برچسب ها: امام عصر، امام مهدی(عج)،
نگارش در تاریخ شنبه 18 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes