تبلیغات
بیداری اندیشه - حكایت بیست و یكم : سیّد رضى الدین محمّد آوى حسینى
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
آیة اللّه علاّمه حلّى در كتاب (منهاج الصلاح ) مى فرماید: (نوعى دیگر از استخاره است كه روایت كردم آن را از والد فقیه خود، سدید الدین ، یوسف بن على بن المطهر رحمه الله از سیّد رضى الدین محمّد آوى حسینى رحمه الله از صاحب الامر علیه السلام و آن چنین است كه : (بخواند فاتحه الكتاب را ده مرتبه و اقلّ آن سه مرتبه و پست تر از آن یك مرتبه ، آنگاه بخواند انّا انزلناه را ده مرتبه ، آنگاه بخواند این دعا را سه مرتبه ، اللّهم انّى استخیرك لعلمك بعواقب الامور واستشیرك لحسن ظنّى بك فى الماءمول والمحذور. اللّهم ان كان الامر الفلانى قد نیطت بالبركة اعجازه وبوادیه وحفت بالكرامة ایّامه ولیالیه فخرلى فیه خیرة ترد شموسه ذلولا وتقعض ایّامه سرورا. اللّهم اما امر فائتمر و اما نهى فانتهى . اللّهم انّى استخیرك برحمتك خیرة فى عافیة . آنگاه یك قبضه بردارد از قطعه تسبیح و در خاطر بگذارند حاجت خود را و بیرون بیاورد، اگر عدد آن قطعه جفت است ، پس آن افعل است . یعنى بكن و اگر فرد است ، لاتفعل است . یعنى مكن یا بعكس ، یعنى این علامت خوبى و بدى بسته است به قرار داد استخاره كننده .)
شیخ شهید اول در ذكرى فرموده : (یكى از اقسام استخاره ، استخاره به عدد است و این قسم مشهور نبود در عصرهاى گذشته ، پیش از زمان سیّد كبیر عابد رضى الدین محمّد آوى حسینى ، مجاور مشهد مقدس غروى 2 و من روایت مى كنم یا اذن دارم در روایت این استخاره از او و سایر مرویّات او از جمله از مشایخ خود از شیخ كبیر فاضل جمال الدین بن مطهر از والدش از سیّد رضى از صاحب الامر علیه السلام .)


طبقه بندی: در ذكر احوال كسانى كه در دوران غیبت كبرى خدمت آن جناب رسیده اند، 
برچسب ها: امام عصر، صاحب الامر، امام مهدی(عج)،
نگارش در تاریخ دوشنبه 20 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes