تبلیغات
بیداری اندیشه - اماكن مخصوص و معروف به مقام آن حضرت علیه السلام
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing
مخفى نماند كه در جمله از اماكن ، محل مخصوصى است معروف به مقام آن جناب ، مثل : وادى السلام و مسجد سهله و حلّه و خارج قم و غیر آن . ظاهر آن است كه كسى در آن موضع به شرف حضور مشرّف یا از آن جناب معجزه اى در آنجا ظاهر شده . و از این جهت در اماكن شریفه مبترّكه و محلّ انس و تردّد ملائكه و قلّت شیاطین در آنجا و این خود یكى از اسباب قریبه اجابت دعا و قبول عبادات است .
و در بعضى از اخبار رسیده كه : (خداوند را مكانهایى است كه دوست مى دارد عبادت كرده شود در آنجا.) و وجود امثال این اماكن چون مساجد و مشاهد ائمه علیهم السلام و مقابر امامزادگان و صلحا و ابرار در اطراف بلاد از الطاف عینیّه الهیّه است براى بندگان درمانده و مضطرّ و مریض و مقروض و مظلوم و هراسان و محتاج . و نظایر ایشان از صاحبان هموم مفرّق قلوب و مشتّت خاطر و مخلّ حواس كه به آنجا پناه برند و تضرّع نمایند و به وسیله صاحب آن مقام از خداوند مساءلت كنند و دواى درد خود را بخواهند و شفا طلبند و دفع شرّ اشرار كنند.
بسیارى شده كه به سرعت مقرون به اجابت با مرض رفتند و با عافیت برگشتند و مظلوم رفتند و مغبوط برگشتند و با حال پریشان رفتند و آسوده خاطر مراجعت نمودند و البته هرچند در آداب و احترام آنجا بكوشند، خیر در آنجا بیشتر بینند و محتمل است همه آن مواضع داخل باشد در جمله آن خانه ها كه خداى تعالى امر فرموده است كه : (باید مقام آنها بلند باشد و نام خداى تعالى در آنجا مذكور شود.) و مدح فرمود از كسانى كه در بامداد و پسین در آنجا تسبیح حق تعالى گویند و این مقام را گنجایش شرح بیش از این نیست .


برچسب ها: اماكن مقدسه، مهدی(ع)،
نگارش در تاریخ سه شنبه 21 خرداد 1392 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ
JavaScript Codes